Dokładna i aktualna mapa to podstawa sukcesu każdej nawigacji GPS. Choć na polskim rynku dostępnych jest już mnóstwo rozwiązań służących nawigacji, to ich twórcy stawiają zdecydowanie najczęściej na jednego dostawcę mapy Polski – łódzką Spółkę Emapa.
Emapa jest liderem wśród dostawców mapy Polski do systemów nawigacji GPS. Nasze mapy w swoich aplikacjach wykorzystują tacy liderzy na rynku, jak: Mio (do niedawna lider na rynku nawigacji w Polsce), NavNGo (twórca oprogramowania iGO), GoClever, Navmax, Pl Topo, NaviExpert, Don’t Panic. Tak liczne grono odbiorców sprawia, że to nasze mapy są najczęściej wykorzystywanymi mapami wśród wszystkich nawigacji GPS w naszym kraju. Dzięki temu, że skupiamy się na jednym kraju, możemy intensywniej rozwijać nasze dane mapowe oraz szybciej reagować na zmiany w infrastrukturze drogowej.
Dowiedz się więcej o wykorzystaniu naszych map w systemach nawigacji.
Dane Emapy są obecnie podstawą różnych rozwiązań do nawigacji. Są wśród nich aplikacje na:
- tradycyjne urządzenia PND/PDA dedykowane nawigacji:
- smartfony (Android, iOS, Bada):
Szczególnym przypadkiem spośród w/w nawigacji jest AutoPilot. Na czym polega jego wyjątkowość? W przypadku pozostałych aplikacji Emapa jest tylko (i aż!) dostawcą mapy Polski, w przypadku AutoPilota natomiast nasz udział jest znacznie większy – jest to już nasz produkt, współtworzony z naszym czeskim partnerem, firmą MapFactor.
AutoPilot jest obecny na polskim rynku od kilku lat, w czasie których zyskał liczne grono zwolenników. W maju 2011 r. został odświeżony i wzbogacony o innowacyjne funkcje – stworzone z myślą o branży transportowej. Dzięki rozbudowanym funkcjom komunikacji z innymi aplikacjami oraz uwzględnianiu restrykcji dla transportu ciężkiego (opcja Truck) AutoPilot jest nie tylko przyjaznym programem do nawigacji GPS, lecz stanowi również doskonałe narzędzie do zarządzania flotą transportową.
Nasze mapy dostępne są również w programie PL Topo służącemu do nawigacji po trasach turystycznych. Program ten przeznaczony jest do turystycznych i rowerowych odbiorników gps, z możliwością wykorzystania (z pewnymi ograniczeniami) także na zgodnych urządzeniach do nawigacji drogowej.